Výzkumníci a podnikatelé se utkali při fotbale

Vítězný tým VZLU

Spolupráce výzkumných organizací s podniky v České republice je relativně dobře rozvinutá. Průmyslové podniky úzce spolupracují s výzkumnou sférou na stovkách výzkumných a vývojových projektů. Oproti vědeckému a technickému prostředí, je fotbalové utkání příležitosti pro neformální setkání zástupců z těchto dvou rozdílných světů a navázaní nových osobních kontaktů. Fotbal propojuje celou planetu, proč by nemohl pomoci při rozvoji spolupráce mezi výzkumníky s podnikateli?

Asociace výzkumných organizací (AVO) zorganizovala již druhý ročník fotbalového turnaje O pohár prezidenta AVO, kde mezi sebou soupeřili zástupci výzkumných organizací a firem. VZLÚ na tomto utkání nechyběl ani tento rok. Letos nad turnajem převzal záštitu místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek, který osmičku týmů rozlosoval do skupin (video ZDE) a k celé akci dodal: „Fotbal je moje srdcová záležitost. Jsem rád, že se takovéto neformální akce konají. Navíc zlepšení komunikace mezi výzkumem a byznysem je jedním z našich hlavních cílů“, jak je citováno ze stránek www.avo.cz

Turnaj se uskutečnil v sobotu 6. září  v Praze na Hanspaulce. VZLU vybojoval první místo a současně obsadil kategorii nejlepší brankář a nejlepší střelec turnaje.

Dalšími členy turnaje byli: TAČR, AVO, OK System, eNovation, Comtes FHT, Wood&Company, RTI-ZČU