Návštěva brazilského výrobce letadel EMBRAER

fotoemb-20190222142211

Zástupci brazilského výrobce letadel EMBRAER navštívili Českou republiku ve dnech 12. – 14. února v rámci tzv. „SOURCING DAYS“.  Cílem bylo prohloubení spolupráce mezi českým leteckým průmyslem a Embraerem.  První den setkání proběhl B2B meeting zástupců VZLÚ s panem Joao Pedro Tabordo, viceprezidentem pro zahraniční záležitosti s Evropou. Následující den pak pan Tabordo navštívil v rámci pořádaných exkurzí pracoviště Aerodynamiky, Pevnosti konstrukcí a Kosmických technologií ve VZLÚ.

Řada českých společností s tímto brazilským výrobcem již spolupracuje.  To se týká i VZLÚ, který byl nepřímým subdodavatelem některých engineeringových a zkušebních služeb pro vojenský dopravní letoun KC-390. Drobnou spolupráci měl VZLÚ i v oblasti speciálních impaktů na letecké konstrukce, kdy pracovníci VZLÚ vykonávali činnost přímo v brazilském závodě. Reálné možnosti spolupráce se do budoucna jeví i v evropských dotovaných projektech, neboť Evropská komise se zdá být vstřícná k finanční podpoře EU-brazilské spolupráce v leteckém výzkumu.

Poděkování patří agenturám CzechTrade, Czechinvest, Velvyslanectví ČR ve Velké Británii a Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR, kteří setkání se společností EMBRAER pořádaly.