EREA event - slavnostní vyhlášení EREA Awards

Členové EREA

Dne 9. prosince 2008 se v Bruselu v hotelu Rennaissance konalo slavnostní výhlášení soutěže o nejlepší vědeckou  publikaci EREA. Akce se účastnili zástupci letecké výzkumné komunity i zástupci z řad Evropské komise a parlamentu.

Pan Daniel Jacob, Deputy General Director pro DG Research, zodpovědný za outsourcing a implementaci nových procesů v rámci FP7 programů, byl hostujícím řečníkem daného večera.

Pan Denis Maugars, předseda asociace EREA, předával daný večer dvě významná ocenění. EREA cenu pro nejlepší publikaci získal Roland Ewertf z DLR Braunschweig za článek v časopise "Computers & Fluids" - Broadband slat noise prediction based on CAA and stochastic sound sources from a fast random particle-mesh (RPM) method.  Druhá cena za nejlepší inovační nápad byla udělena panu Guillermovi Paniagua z VKI za jeho studii k návrhu "Turbine modulation shocks with plasma actuators (TUSMOPLA)".  Realizační studie bude provedena ve spolupráci se společnostmi INTA a ONERA.

VZLÚ je členem asociace EREA (Association of European Research Establishments in Aeronautics) od roku 2001. Asociace sdružuje 7 národních leteckých výzkumných ústavů zemí Evropské Unie. EREA aktivně ovlivňuje evropskou politiku leteckého výzkumu a technologického vývoje. Členové asociace se zapojují do přípravy evropských programů na podporu výzkumu a vývoje nových technologií.