ALV změnila svůj název

logo-alv-20170626094506

Asociace leteckých výrobců změnila svůj název na Asociaci leteckých a kosmických výrobců.  Jak změna názvu napovídá, ALV rozšiřuje svůj okruh zájmu také na kosmické aktivity.

Asociace leteckých a kosmických výrobců České republiky (ALV) má 37 členů, od finálních dodavatelů letadel a komplexních systémů, výrobců letadlových agregátů a zařízení až po malé specializované podniky či výzkumné organizace např. VZLÚ. ALV pokrývá celé spektrum aktivit, od návrhu (konstrukce), výzkumu a vývoje leteckých systémů a zařízení, přes sériovou výrobu až po údržbu a provoz, včetně marketingu a prodeje.

VZLÚ, jako dodavatel výzkumných, vývojových a zkušebních prací, intenzivně spolupracuje s českým leteckým průmyslem reprezentovaným zejména ALV ČR. ALV ČR byla založena v roce 1994 za účelem podpory českého leteckého průmyslu jako strategického odvětví s podstatným vlivem na další průmyslové obory. Asociace je od roku 2000 členem Evropské asociace leteckých výrobců ASD (AeroSpace and Defence Industries Association of Europe).